خرید کفش مناسب تابستان

خرید کفش مناسب تابستان دغدغه ی بزرگ خیلی افراد است. همه ی افراد دوست دارند کفشی در تابستان بپوشند که تحمل گرمای تابستان را برایشان راحت تر کند. ما در این مقاله راهنمای خرید کفشی که مناسب تابستان باشد را برای شما بیان می کنیم و مناسب ترین نوع کفش برای آقایان و خانم ها را نیز به طور کامل برای شما می گوییم تا با خیال راحت بتوانید با هر سلیقه ای که هستید کفش مناسب خود برای تابستان را پیدا کنید.

کفش ها و صندل های تابستانی

بسیاری از خانم ها علاقه مند به پوشیدن صندل در تابستان هستند. صندل ها در انواع مختلف اعم از لژ دار و بدون لژ، ساده و مجلسی و یا اسپرت وجود دارند. با هر سلیقه ای که هستید اگر شما هم عاشق پوشیدن صندل های تابستانی هستید غیر از ظاهر به نکاتی زیر نیز توجه کنید تا پاهایتان آسیب نبینند.
کفش های تابستانی برخلاف کفش هایی که در سایر فصول سال استفاده می کنیم در تولیدشان معمولاً اهمیت کمی به محافظت از انگشتان پا داده شده اند و بسیاری از صندل های تابستانی جوری طراحی شده اند که با پوشیدن آن ها انگشت کوچک پا خم می شود و فشار زیادی بر آن وارد می شود. برخی دیگر از کفش های تابستانی نیز به گونه ای هستند که پا در آن سر می خورد و انگشتان به سمت جلوی کفش کشیده می شوند و از کفش بیرون می زنند و برای ثابت ماندن پا در کفش مجبور به خم کردن انگشتان پاهایمان می شویم. این موارد گفته شده خوش بینانه ترین حالت هایی بودند که فقط در مورد آسیب زدن به انگشتان پا گفتیم. حال شاید از دید خودتان بگویید اتفاقی نیفتاده است و با خم شدن انگشتتان در کفش مشکلی نداشته باشید. اما اگر بدانید چه اتفاقی برای شما می افتد شاید به ساده از کنار این مساله عبور نکنید.

کفش نامناسب چه آسیبی به پا می رساند؟

  1. کفش هایی که با پوشیدن آن ها مجبور به خم کردن انگشتان پا می شویم در طولانی مدت با فشاری که به پا و انگشتان پا وارد می شود سبب کشیده شدن بیش از حد عضلات پا شده و به تاندون های پا آسیب می رسانند و سبب کشیده شدن آنها و تورم بافت های حساس پا می شوند.
  2. کفش های تابستانی که با پوشیدن آنها انگشتان به یک سمت خم می شوند نیز با گذشت زمان سبب بوجود آمدن پینه های بزرگ و کوچک در پا می شوند.
  3. درد قوزک پا بخاطر قالب و پاشنه نامناسب و…

همه و همه عوارضی هستند که از پوشیدن یک کفش یا صندل تابستانی نادرست بوجود می آیند.

کفش مناسب تابستان

ویژگی های کفش مناسب تابستان

  1. به کف صندل انتخابی خود توجه کنید که به گونه ای باشد که قوس کف پا را به خوبی در خود بگیرد. کفی کفشی مناسب است که قسمت میانی آن از سایر قسمت ها ضخیم تر باشد و سبب آسیب رسیدن و تاول زدن پا نشود.
  2. صندلی مناسب است که دارای بند چرمی ضخیم باشد و جلوی حرکت پا را در کفش بگیرد و به استخوان هایی که در پشت پا وجود دارند فشار نیاورد و با محکم نگه داشتن پا درون کفش فشار را از روی سایر استخوان های پا بردارد.
    3. در تابستان به دلیل گرمای هوا پا معمولاً از حد معمول کمی بزرگتر می شوند و دلیل آن بیشتر شدن جربان خون در فصول گرم سال در نقاط مختلف بدن علی الخصوص پاها می باشد؛ پس در نظر داشته باشید که کفش های تابستانی خود را کمی بزرگتر از کفش هایی که در فصول دیگر می پوشید خریداری کنید.
  3. پاشنه کفش نیز یکی از مواردی است که اکثر خانم ها به آن توجه نمی کنند و حد استاندارد آن را نادیده می گیرند و به سراغ صندل با پاشنه های خیلی بلند می روند که دارای شیب زیاد هستند و سبب آسیب رسیدن به ناخن های پا و تغییر شکل ظاهری انگشتان و بوجود آمدن پینه در پا می شوند. در نظر داشته باشید که استاندارد جهانی برای پاشنه کفش 4 سانتی متر می باشد و کفش با پاشنه خیلی تخت و یا خیلی بلند سبب آسیب رساندن به پاها و کمر درد در طول زمان می شوند.

به عنوان نکته پایانی توجه کنید که نکات گفته شده را در هنگام خرید کفش تابستانی علی الخصوص در فصل تابستان رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

کفش مناسب تابستان