راهنمای خرید کفش اسپرت

 

حتماً شنیده اید که می گویند پا قلب دوم است. پس همانطور که سلامت قلب برایمان مهم است و احتیاج به مراقبت دارد قلب دوممان نیز نیاز به مراقبت های خاص خود را دارد و باید هنگام خرید کفش مناسب که در طول روز ساعت های زیادی در پاهایمان است حسابی حواسمان جمع باشد زیرا استفاده نکردن از کفش مناسب سلامت جسممان را به خطر می اندازد و مشکلات جبران ناپذیری را ممکن است به وجود آورد. رعایت این نکات در کفش های اسپرت و ورزشی از اهمیت دو چندان برخوردارند زیرا اگر کفش اسپرت و ورزشی نامناسب را برای ورزش کردن انتخاب کنید نه تنها مفید نخواهد بود بلکه باعث آسیب رساندن به ستون فقرات و مشکلات دیگر جسمانی خواهد شد. ما در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم تا با ملاک های مهم در خرید کفش اسپرت آشنا شوید.

کفش اسپرت

خرید کفش مناسب فعالیت ورزشی

اولین گام در خرید کفش این است که کفشی که می خواهیم انتخاب کنیم برای چه نوع فعالیتی می باشد. برای استفاده روزانه است یا ورزش؟ اگر برای ورزش می خواهید باید مناسب با ورزش انتخاب کنید مثلاً دویدن، پیاده روی یا کوهنوردی هرکدام کفش مخصوص خود را دارد. اگر فعالیت خاصی نداریم و فقط برای جنبه زیبایی مانند ست کردن یا گرفتن عکس های اسپرت می خواهیم نیز نوع آن متفاوت می باشد.

کفش مناسب برای افراد مبتلا به زانو درد

اگر جز افرادی هستید که زانو درد دارید یا با اندکی راه رفتن پاهایتان خسته می شود مناسب ترین کفش برای شما کفش های کپسول دار لژ دار می باشد. به راحتی با استفاده از این کفش ها می توانید ساعات طولانی پیاده روی کنید یا بدوید. کفش های اسپرت لژ دار از وارد شدن ضربه به پا جلوگیری می کنند و امکان راه رفتن، پیاده روی و دویدن در ساعات بیشتر را برای شما فراهم می کند.

کفش مناسب کوهنوردی

اگر کوه نوردی یکی از تفریحات آخر هفته تان است و به دنبال کفش مناسب می گردید بهترین کفش برای سطوح ناهموار کفش های ورزشی ساق دار می باشد. این کفش ها مچ پاهایتان را کاملاً از مچ پاهایتان در مقابل پیچ خوردگی محافظت می کند.

پیاده روی یا دوندگی

کفش پیاده روی و دوندگی کاملاً دو چیز متفاوت هستند. کفش مناسب پیاده روی کفشی با لژ نرم و انعطاف پذیر می باشد در حالی که کفش های دوندگی باید لژ محکم تری نسبت به کفش های پیاده روی داشته باشند. در هنگام خریدن کفش های پیاده روی و دوندگی بسیار زیاد دقت کنید که کفش کاملاً سایز پاهایتان باشد و در آن احساس راحتی داشته باشید.

اصل یا تقلبی

تشخیص اصل یا تقلبی بودن کفش اسپرت مارک دار بسیار ساده می باشد زیرا کفش های مارک دار اسپرت همگی دارای شناسه ی مشخص می باشند و با ورد به سایت برند خریداری شده و وارد کردن کد باید عکس کفشی که خریداری کرده ایم ظاهر شود و در صورت عدم تطابق عکس با کفش خریداری شده، کفش تقلبی می باشد.

کفش اسپرت

 

 

 

زیره کفش استاندارد

نوع زیره کفش نیز اهمیت زیادی دارد و کفش مناسب کفشی می باشد که زیره آن طبی و از نوع PU یا TERMO باشد. زیره کفش مناسب به طور کامل قالب پا را در بر میگیرد و کاملاً استاندارد و مناسب می باشد و کوچکترین آسیبی به پا وارد نمی کند و به راحتی ساعت ها می توانید راه بروید.

رویه کفش مناسب

هنگام خرید کفش به جنس رویه آن دقت کنید که از مواد آلی ساخته شده باشد و به گونه ای باشد که در زمستان ترک نخورد و در تابستان شل یا پاره نشود. و سایز کفش انتخابی باید به گونه ای باشد که نه خیلی تنگ باشد که شصت پا را اذیت کند و نه خیلی گشاد که پا در آن تکان بخورد.

 

کفش اسپرت

 

زمان مناسب برای خرید کفش ورزشی

برای انتخاب صحیح کفش اسپرت هیچگاه در اواخر روز به خرید کفش نروید زیرا ممکن است به علت ورم پا سایز کفش خود را اشتباه انتخاب کنید. بنابراین بهترین زمان برای خرید کفش روزهایی می باشد که زیاد پیاده روی نکرده باشید. همچنین اگر کفش سایز پاهایتان نبود و فروشنده گفت جا باز می کند از خرید آن خودداری کنید زیرا کفش استاندارد هیچگاه اندازه اش تغییر نمیکند.